GM Parens Rzeszów

Staracie się o potomstwo już od roku?

W naszym życiu pojawia się moment, kiedy dojrzewamy do założenia rodziny. Pragniemy, aby pojawiła się w niej nowa, mała istotka - nasze dziecko. Niestety, co piąta para na świecie ma problemy z płodnością. Nauczeni doświadczeniami naszych pacjentów, doskonale wiemy, jak wielkim cierpieniem jest dla nich niemożność doczekania się potomstwa. Dzięki stosowaniu najnowocześniejszych metod wiemy jednak również, jak wiele radości przynosi im nasza pomoc.
 
Czym jest niepłodność?
Niepłodność określa się jako niemożność zajścia w ciążę w ciągu roku utrzymywania regularnych stosunków płciowych bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Dziś to problem nie tylko medyczny, ale przede wszystkim społeczny. Tryb życia, nieprawidłowa dieta, zanieczyszczenie środowiska, nadużywanie alkoholu i wyrobów tytoniowych powodują, że niepłodność dotyka coraz więcej par. Większość z nich nie jest jednak skazana na bezdzietność. Przy właściwym leczeniu trzy z czterech par może się doczekać potomstwa.
 
Niepłodność – wbrew panującym stereotypom - nie jest problemem wyłącznie kobiecym. Badania medyczne dowodzą, że jej przyczyny w niemal połowie zdiagnozowanych przypadków należy się doszukiwać po stronie mężczyzny.
 
Najbardziej znanymi dziś powodami zaburzeń płodności są: nieprawidłowości owulacji, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej i niedrożność jajowodów w przypadku kobiet oraz wady męskiego nasienia. Jest jednak część par zaliczających się do grupy „niewyjaśnionej przyczyny niepłodności”.
 

Warning: Unknown: open(/var/lib/php5/sess_caad7b95699d2abfadc75c956c7f85ac, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0