GM Parens Rzeszów

Niepłodność żeńska jest zazwyczaj bardziej skomplikowanym problemem niż niepłodność męska. Często zdarza się bowiem, że główną jej przyczyną jest stres i inne czynniki psychologiczne. Dlatego jedna z pięciu kobiet, które zgłaszają się po poradę, zachodzi w ciążę jeszcze przed rozpoczęciem zdecydowanego leczenia.
 
Wbrew powszechnemu przekonaniu niepłodność kobieca nie jest jednak częstszą niż niepłodność męska przyczyną niemożności doczekania się potomstwa. Wyniki najnowszych badań udowadniają, iż czynnik kobiecy jest przyczyną niepłodności równie często, co czynnik męski.
 
Oprócz unikania stresu, pozytywny wpływ na kobiecą płodność ma przede wszystkim: wypoczynek, higieniczny tryb życia, rezygnacja z papierosów i alkoholu, odpowiednia dieta, utrzymywanie odpowiedniej masy ciała (nie powinna być ani zbyt wysoka ani zbyt niska) i zażywanie witamin C i E. Należy również pamiętać, że z wiekiem maleją szanse na doczekanie się potomstwa.
 
Jeżeli - mimo spełnienia wszystkich tych warunków - wciąż nie możecie doczekać się dziecka, może to być efektem działania bardziej złożonych czynników męskich lub żeńskich.

Warning: Unknown: open(/var/lib/php5/sess_f373523e425d2272ec733596d2901cb5, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php5) in Unknown on line 0